• Into the Fog

    ★★½

  • Pleasure

    ★★★★

  • Gritt

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★

  • Another Round

    ★★★★

  • And Tomorrow the Entire World

    ★★½

  • Tove

    ★★★

  • Conference

    ★★★★

  • Tenet

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Dating Amber

    ★★★

  • Mulan

    ★★

  • Undine

    ★★★½

  • Catwalk - From Glada Hudik to New York

  • Merry Christmas, Yiwu

    ★★½

  • His House

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Beyond the Horizon

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Resin

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Beware of Children

    ★★★½

  • Corpus Christi

    ★★★★★

  • No.7 Cherry Lane

    ★★

  • Adults in the Room

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Fever

    ★★★½

  • Midsommar

  • The Specials

    ★★★½

  • Sibyl

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • The Orphanage

    ★★★½

  • Little Joe

    ★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Beanpole

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

  • Push

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★½

  • Leaving Neverland

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • Ghost Town Anthology

    ★★★½

  • The Children of the Dead

    ★★★★

  • Acid Rain

    ★★★★

  • Koko-di Koko-da

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Dachra

    ★★½

  • Aniara

    ★★★★

  • Her Job

    ★★★½

  • Loro

    ★★

  • Kursk

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • The Apollo of Gaza

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★½

  • Winter Flies

    ★★★

  • Crystal Swan

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★½

  • This Magnificent Cake!

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★½