Sort by
  • Evil Dead Rise

  • This Place Rules

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • Sr.

  • Nope

    ★★★

  • Norm Macdonald: Nothing Special

    ★★★½

  • Funny Pages

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★½

  • The Northman

    ★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • Dark Glasses

    ★★

  • Scream

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Death of David Cronenberg

    ★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Green Knight

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★

  • Old

    ½

  • Vortex

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Stillwater

    ½

  • Val

  • Werewolves Within

    ★★½

  • Robert Downey: Moment to Moment

    ★★★

  • F9

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ½

  • Nobody

    ★★★

  • Mank

    ★★

  • The Empty Man

    ½

  • Zappa

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • 30 Rock: A One-Time Special

    ★½

  • Showbiz Kids

    ★★★

  • Beastie Boys Story

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Last and First Men

    ★★★★

  • Some Kind of Heaven

    ★½

  • Relic

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Jumanji: The Next Level

    ★½

  • 1917

    ★★

  • Another Day at the Office

  • Terminator: Dark Fate

    ★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • Waves

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Rocketman

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Hellboy

    ½