Sort by

Fred 🇵🇷 has logged 52 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★
Edit this entry  
29
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Family

Family

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Grudge

The Grudge

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Thing About Harry

The Thing About Harry

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sunday Bloody Sunday

Sunday Bloody Sunday

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
End of Days

End of Days

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bad Samaritan

Bad Samaritan

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Absentia

Absentia

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Legend

Legend

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mirage

Mirage

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Beginners

Beginners

2010
×
★★★
Edit this entry  
17
Haywire

Haywire

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Network

Network

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jexi

Jexi

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Working Girl

Working Girl

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Edit this entry  
13
Monos

Monos

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★
Edit this entry  
12
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Love Steaks

Love Steaks

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Man from Nowhere

The Man from Nowhere

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Teeth

Teeth

2007
×
★★½
Edit this entry  
09
The Little Stranger

The Little Stranger

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Girl Asleep

Girl Asleep

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
I Am Jonas

I Am Jonas

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Night Clerk

The Night Clerk

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
My Big Night

My Big Night

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Explorers

Explorers

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Synonyms

Synonyms

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Take Me to the River

Take Me to the River

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Timecrimes

Timecrimes

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Witching & Bitching

Witching & Bitching

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hero

Hero

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
DragonHeart

DragonHeart

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry