Sort by

Fred 🇵🇷 has logged 71 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ellie and Abbie (and Ellie's Dead Aunt)

Ellie and Abbie (and Ellie's Dead Aunt)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Two Eyes

Two Eyes

2020
×
★★
Edit this entry  
30
Twilight's Kiss

Twilight's Kiss

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Minyan

Minyan

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hummingbird Project

The Hummingbird Project

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Breaking Fast

Breaking Fast

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Obituary of Tunde Johnson

The Obituary of Tunde Johnson

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
After Class

After Class

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cured

Cured

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Strong Ones

The Strong Ones

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Monsoon

Monsoon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sudden Impact

Sudden Impact

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Village of the Damned

Village of the Damned

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Transformers: The Movie

The Transformers: The Movie

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Enforcer

The Enforcer

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Magnum Force

Magnum Force

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Batman

The Batman

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
Barely Lethal

Barely Lethal

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Fabulous World of Jules Verne

The Fabulous World of Jules Verne

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Vampire Hunter D

Vampire Hunter D

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Repo! The Genetic Opera

Repo! The Genetic Opera

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Way of the Gun

The Way of the Gun

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Countdown

Countdown

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★
Edit this entry  
16
Rift

Rift

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
I Love You to Death

I Love You to Death

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
I Used to Go Here

I Used to Go Here

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Innerspace

Innerspace

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Project Power

Project Power

2020
×
★★
Edit this entry  
14
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
After Midnight

After Midnight

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Wretched

The Wretched

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ema

Ema

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Wild Goose Lake

The Wild Goose Lake

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
The Cured

The Cured

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry