RSS feed for kaiya
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Late Night

Late Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Little Woods

Little Woods

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Greta

Greta

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Ma

Ma

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
L'Observateur

L'Observateur

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Into the Forest

Into the Forest

2015
×
★½
Edit this entry  
09
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★
Edit this entry  
08
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Party

The Party

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Party's Just Beginning

The Party's Just Beginning

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Wind

The Wind

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★
Edit this entry  
18
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
Edit this entry  
12
Joe

Joe

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★½
Edit this entry  
08
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★½
Edit this entry  
08
My Beautiful Laundrette

My Beautiful Laundrette

1985
×
★★★
Edit this entry  
08
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cover Girl

Cover Girl

1944
×
★★★★
Edit this entry  
07
Native Son

Native Son

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
Braid

Braid

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lyle

Lyle

2014
×
★½
Edit this entry  
06
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Captive

The Captive

2000
×
★★
Edit this entry  
03
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry