• The Batman

  • Squid Game

  • Kate

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • America: The Motion Picture

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Creating an Army of the Dead

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • 22 vs. Earth

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Thunder Force

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Seaspiracy

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Burrow

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Sky Sharks

    ½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Extraction

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Iron Sky: The Coming Race

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Venom

    ★★½

  • Balloon

    ★★★★

  • The Meg

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • Coco

    ★★★½

  • Geostorm

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Olaf's Frozen Adventure

    ★★★

  • Inhumans: The First Chapter

    ½

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • Bullyparade: The Movie

    ★★