Sort by

jessica 🕷 has logged 41 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blonde

Blonde

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
29
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Above the Rim

Above the Rim

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
You're Next

You're Next

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Chicken Little

Chicken Little

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
American History X

American History X

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Unidentified Flying Mater

Unidentified Flying Mater

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Feast

Feast

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry