Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Saw

Saw

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
El Conde

El Conde

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Renfield

Renfield

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★½
Edit this entry  
28
Scooby-Doo! and KISS: Rock and Roll Mystery

Scooby-Doo! and KISS: Rock and Roll Mystery

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
John Mulaney: Baby J

John Mulaney: Baby J

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Scream

Scream

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Muppets Take Manhattan

The Muppets Take Manhattan

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Grandma Got Run Over by a Reindeer

Grandma Got Run Over by a Reindeer

2000
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Blue's Big City Adventure

Blue's Big City Adventure

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Spree

Spree

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry