🗡 lindsey 🗡 has logged 44 entries for films during November 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Casper's First Christmas

Casper's First Christmas

1979
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jack Frost

Jack Frost

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Powerpuff Girls: 'Twas the Fight Before Christmas

The Powerpuff Girls: 'Twas the Fight Before Christmas

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Grandma Got Run Over by a Reindeer

Grandma Got Run Over by a Reindeer

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Running with Scissors

Running with Scissors

2006
×
Read the review Edit this entry  
24
Herbie Fully Loaded

Herbie Fully Loaded

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
Read the review Edit this entry  
21
Geostorm

Geostorm

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
The Uninvited

The Uninvited

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wendy Wu: Homecoming Warrior

Wendy Wu: Homecoming Warrior

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Hurricane Bianca

Hurricane Bianca

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mickey's Twice Upon a Christmas

Mickey's Twice Upon a Christmas

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Merry Gentleman

The Merry Gentleman

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ballerina

Ballerina

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Deep

Deep

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Beavis and Butt-Head Do Christmas

Beavis and Butt-Head Do Christmas

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Blankman

Blankman

1994
×
Read the review Edit this entry  
07
A Garfield Christmas Special

A Garfield Christmas Special

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Flux

Flux

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tokyo Tribe

Tokyo Tribe

2014
×
★★★★
Edit this entry  
05
Long-Haired Hare

Long-Haired Hare

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bunker Hill Bunny

Bunker Hill Bunny

1950
×
★★★
Edit this entry  
05
Bugs Bunny and the Three Bears

Bugs Bunny and the Three Bears

1944
×
★★★
Edit this entry  
05
Rabbit Seasoning

Rabbit Seasoning

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Canary Row

Canary Row

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Elmer's Candid Camera

Elmer's Candid Camera

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Duck Amuck

Duck Amuck

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Baseball Bugs

Baseball Bugs

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
FLCL

FLCL

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Furby Island

Furby Island

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

1978
×
Read the review Edit this entry