Sort by

🗡 lindsey 🗡 has logged 40 entries for films during December 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Unforgettable

Unforgettable

2017
×
★
Read the review Edit this entry  
27
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

2002
×
★★★
Edit this entry  
24
Winnie the Pooh & Christmas Too

Winnie the Pooh & Christmas Too

1991
×
★★★
Edit this entry  
24
Olive, the Other Reindeer

Olive, the Other Reindeer

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Steel

Steel

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
23
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kedi

Kedi

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Downsizing

Downsizing

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Snowman

The Snowman

2017
×
★
Read the review Edit this entry  
19
Rock Dog

Rock Dog

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
17
The Room

The Room

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Flatliners

Flatliners

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
16
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
16
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pottersville

Pottersville

2017
×
★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
mother!

mother!

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Great Performers: Horror Show

Great Performers: Horror Show

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Night of the Living Duck

The Night of the Living Duck

1988
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
07
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Samantha: An American Girl Holiday

Samantha: An American Girl Holiday

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Silent Night Deadly Night 4: Initiation

Silent Night Deadly Night 4: Initiation

1990
×
★
Read the review Edit this entry  
01
Barbie: A Perfect Christmas

Barbie: A Perfect Christmas

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry