Sort by

🗡 lindsey 🗡 has logged 34 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Hamtaro: Adventures in Ham-Ham Land

Hamtaro: Adventures in Ham-Ham Land

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Robot & Scarecrow

Robot & Scarecrow

2017
×
★★½
Edit this entry  
25
Haunters: The Art of the Scare

Haunters: The Art of the Scare

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Paddington Bear Goes to the Movies

Paddington Bear Goes to the Movies

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Paddington's Birthday Bonanza

Paddington's Birthday Bonanza

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Love on a Leash

Love on a Leash

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Cat People

Cat People

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Paddington Goes to School

Paddington Goes to School

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
You're Next

You're Next

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pokémon Ranger and the Temple of the Sea

Pokémon Ranger and the Temple of the Sea

2006
×
★★½
Edit this entry  
18
Goodbye Christopher Robin

Goodbye Christopher Robin

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Runaways

The Runaways

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Grand Piano

Grand Piano

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ben & Arthur

Ben & Arthur

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
15
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Billy Star

Billy Star

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ernest & Celestine

Ernest & Celestine

2012
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry