Sort by

🗡 lindsey 🗡 has logged 30 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Director and the Jedi

The Director and the Jedi

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rainbow Magic: Return to Rainspell Island

Rainbow Magic: Return to Rainspell Island

2010
×
★★★
Edit this entry  
26
Dog City: The Movie

Dog City: The Movie

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hackers

Hackers

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Paddington Bear Goes to the Movies

Paddington Bear Goes to the Movies

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Panarzo and the Good Ol' Days

Panarzo and the Good Ol' Days

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Jesus Camp

Jesus Camp

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Thumbelina

Thumbelina

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sweet Charity

Sweet Charity

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★
Edit this entry