Sort by

🗡 lindsey 🗡 has logged 12 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tag

Tag

2015
×
★★★
Edit this entry  
11
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry