Daniel has logged 80 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
Edit this entry  
29
Mac & Devin Go to High School

Mac & Devin Go to High School

2012
×
Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
Edit this entry  
23
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
Edit this entry  
13
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

2019
×
Edit this entry  
12
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
Edit this entry  
12
Love, Death & Robots: Ice Age

Love, Death & Robots: Ice Age

2019
×
Edit this entry  
12
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
Edit this entry  
12
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
Edit this entry  
06
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
How High

How High

2001
×
Edit this entry  
05
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Kid Cannabis

Kid Cannabis

2014
×
Edit this entry  
01
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
Edit this entry  
30
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
Edit this entry  
30
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
Edit this entry  
30
Ghost World

Ghost World

2001
×
Edit this entry  
28
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
Edit this entry  
28
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

2008
×
Edit this entry  
28
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
Edit this entry  
26
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
Edit this entry  
25
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
Edit this entry  
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
Edit this entry  
18
Justice League Dark

Justice League Dark

2017
×
Edit this entry  
18
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
Edit this entry  
14
Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

2020
×
Edit this entry  
14
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
Edit this entry  
14
Justice League Dark: Apokolips War

Justice League Dark: Apokolips War

2020
×
Edit this entry  
10
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
Edit this entry  
10
A Scanner Darkly

A Scanner Darkly

2006
×
Edit this entry  
08
Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

2013
×
Edit this entry  
07
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
Edit this entry  
05
The Revenant

The Revenant

2015
×
Edit this entry  
04
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
Edit this entry  
04
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
Edit this entry  
02
Star Trek

Star Trek

2009
×
Edit this entry  
01
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
Edit this entry  
31
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
Edit this entry  
23
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
Edit this entry  
21
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry