Andy has logged 22 entries for films during April 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Nightwaves

Nightwaves

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Big Bad Wolves

Big Bad Wolves

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wolf

Wolf

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Dark Water

Dark Water

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
America's Sweethearts

America's Sweethearts

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dream Warrior

Dream Warrior

2004
×
Read the review Edit this entry  
18
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Noah

Noah

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Scenesters

The Scenesters

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
16
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Dangerous Game

Dangerous Game

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Addiction

The Addiction

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Muppets Most Wanted

Muppets Most Wanted

2014
×
Read the review Edit this entry  
04
The Mind Snatchers

The Mind Snatchers

1972
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Mona Lisa

Mona Lisa

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry