Sort by
  • Christmas As Usual

    ★★

  • Family Switch

    ★★½

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★★

  • Khufiya

    ★★★★

  • Poison

    ★★★★★

  • The Rat Catcher

    ★★★

  • Mystery Island

    ★½

  • The Swan

    ★★★½

  • Jaane Jaan

    ★★★★

  • A Haunting in Venice

    ★★★★

  • Dumb Money

    ★★★★

  • Jawan

    ★★★★½

  • Priscilla

    ★★★½

  • The Killer

    ★★★★

  • NYAD

    ★★★½

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★½

  • Heart of Stone

    ★½

  • Rocky Aur Rani Kii Prem Kahaani

    ★★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★½

  • Satyaprem Ki Katha

    ★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★½

  • May December

    ★★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★★

  • Love Again

    ★★½

  • Ponniyin Selvan: Part II

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • Ghosted

    ★½

  • Beau Is Afraid

    ★★★★

  • Mrs. Chatterjee Vs Norway

    ★★★½

  • Your Place or Mine

    ★★½

  • Creed III

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★★

  • Passages

    ★★★★½

  • Infinity Pool

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • Freddy

    ★★★½

  • Troll

    ★★★½

  • Falling for Christmas

    ★★★

  • Phone Bhoot

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Ram Setu

    ★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • The Curse of Bridge Hollow

    ★★★

  • Doctor G

    ★★★★

  • She Said

    ★★★★

  • Lyle, Lyle, Crocodile

    ★★★½

  • Till

    ★★★★

  • Ponniyin Selvan: Part I

    ★★★★½

  • Smile

    ★★★★

  • Do Revenge

    ★★★

  • Causeway

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • See How They Run

    ★★★½

  • The Woman King

    ★★★★½

  • Ticket to Paradise

    ★★★★

  • Bros

    ★★★★

  • Brahmāstra Part One: Shiva

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • White Noise

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • The Invitation

    ★★★★

  • Beast

    ★★★½