Sort by

Manish has logged 24 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Butterfield 8

Butterfield 8

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Funny People

Funny People

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fred Claus

Fred Claus

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Bedroom Window

The Bedroom Window

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Harriet

Harriet

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dune

Dune

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry