Sort by

Manish has logged 43 entries for films during February 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gangubai Kathiawadi

Gangubai Kathiawadi

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Guzaarish

Guzaarish

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dil

Dil

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ice Age: The Meltdown

Ice Age: The Meltdown

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dog

Dog

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lucky Numbers

Lucky Numbers

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Yeh Ballet

Yeh Ballet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Written on the Wind

Written on the Wind

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
All Screwed Up

All Screwed Up

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gehraiyaan

Gehraiyaan

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ek Main Aur Ekk Tu

Ek Main Aur Ekk Tu

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sundown

Sundown

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sardar Udham

Sardar Udham

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bang Bang!

Bang Bang!

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lagaan: Once Upon a Time in India

Lagaan: Once Upon a Time in India

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shall We Dance?

Shall We Dance?

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moonfall

Moonfall

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Monsoon Wedding

Monsoon Wedding

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Doctor Dolittle

Doctor Dolittle

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry