Sort by

Manish has logged 36 entries for films during June 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bhool Bhulaiyaa 2

Bhool Bhulaiyaa 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mississippi Masala

Mississippi Masala

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
JugJugg Jeeyo

JugJugg Jeeyo

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Romeo and Juliet

Romeo and Juliet

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Incredibly True Adventure of Two Girls in Love

The Incredibly True Adventure of Two Girls in Love

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Charulata

Charulata

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pier Kids: The Life

Pier Kids: The Life

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Alien³

Alien³

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Scanners

Scanners

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Watcher

Watcher

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mr. Jealousy

Mr. Jealousy

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry