Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
Read the review Edit this entry  
28
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Air

Air

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Raid

The Raid

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
City of God

City of God

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Creed III

Creed III

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
8½

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hoop Dreams

Hoop Dreams

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry