Sort by

graham 🎟️ has logged 27 entries for films during August 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Book of Shadows: Blair Witch 2

Book of Shadows: Blair Witch 2

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gaslight

Gaslight

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Beast

Beast

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Orphan

Orphan

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Whisker Away

A Whisker Away

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★½
Edit this entry  
04
Ice Station Zebra

Ice Station Zebra

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry