The Media Diorama has logged 417 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Empire of the Sun

Empire of the Sun

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tau

Tau

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cold in July

Cold in July

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
White Noise

White Noise

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Milk

Milk

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Mechanic

The Mechanic

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Falling

The Falling

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Grudge 2

The Grudge 2

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Shutter

Shutter

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Prey

Prey

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Extinguished

Extinguished

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Animal Kingdom

Animal Kingdom

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Body Double

Body Double

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Network

Network

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Grudge

The Grudge

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
F*&% the Prom

F*&% the Prom

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Eaten Alive

Eaten Alive

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Locke

Locke

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tyrannosaur

Tyrannosaur

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Escape Plan

Escape Plan

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lorax

The Lorax

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Company Men

The Company Men

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wounds

Wounds

2019
×
Read the review Edit this entry