The Media Diorama has logged 31 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Get Him to the Greek

Get Him to the Greek

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Crawl

Crawl

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Innkeepers

The Innkeepers

2011
×
Read the review Edit this entry  
28
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
For the Birds

For the Birds

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blockers

Blockers

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Visitors

Visitors

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Endless

The Endless

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Invader ZIM: Enter the Florpus

Invader ZIM: Enter the Florpus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
300

300

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Eden Lake

Eden Lake

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Ringu

Ringu

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Carnage

Carnage

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Piper

Piper

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Good Morning, Vietnam

Good Morning, Vietnam

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Crazies

The Crazies

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry