The Media Diorama has logged 90 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Red Riding Hood

Red Riding Hood

2011
×
Read the review Edit this entry  
30
Bad Match

Bad Match

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Abduction

Abduction

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Guilt Trip

The Guilt Trip

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Limitless

Limitless

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Songbird

Songbird

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Night Hunter

Night Hunter

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Valiant

Valiant

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
John Carter

John Carter

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Total Recall

Total Recall

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Alone in the Dark 2

Alone in the Dark 2

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Piranha II: The Spawning

Piranha II: The Spawning

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Gringo

Gringo

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Wife

The Wife

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Coffee & Kareem

Coffee & Kareem

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
What Men Want

What Men Want

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Little

Little

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Other Side of the Door

The Other Side of the Door

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Trance

Trance

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Den

The Den

2013
×
Read the review Edit this entry  
19
Mean Girls 2

Mean Girls 2

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Gambit

Gambit

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Cars 2

Cars 2

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Seventh Son

Seventh Son

2014
×
Read the review Edit this entry  
15
Run, Fatboy, Run

Run, Fatboy, Run

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry