Johnny has logged 30 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Good Time

Good Time

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
Read the review Edit this entry  
27
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Shining

The Shining

1980
×
Read the review Edit this entry  
22
Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

2003
×
Read the review Edit this entry  
22
3-Iron

3-Iron

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Promare

Promare

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
My Sassy Girl

My Sassy Girl

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
Read the review Edit this entry  
13
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Invader ZIM: Enter the Florpus

Invader ZIM: Enter the Florpus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bill Burr: Paper Tiger

Bill Burr: Paper Tiger

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
Read the review Edit this entry  
07
A Taxi Driver

A Taxi Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Luce

Luce

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry