RSS feed for owen
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
High Life

High Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
High Life

High Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sleepless in America

Sleepless in America

2014
×
Edit this entry  
18
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thor

Thor

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
Read the review Edit this entry  
05
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Witness

The Witness

2015
×
Edit this entry  
04
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mommy Dead and Dearest

Mommy Dead and Dearest

2017
×
★★★★
Edit this entry