Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Final Account

Final Account

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Life Is Sweet

Life Is Sweet

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Running Jump

A Running Jump

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Black Rain

Black Rain

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Santa's Slay

Santa's Slay

2005
×
Edit this entry  
02
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
Encanto

Encanto

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
A Farewell to Arms

A Farewell to Arms

1932
×
★★★
Edit this entry  
01
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Romeo Is Bleeding

Romeo Is Bleeding

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
Read prior review Edit this entry  
28
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Con Air

Con Air

1997
×
★★★
Edit this entry  
27
The Rock

The Rock

1996
×
★★★★
Edit this entry  
27
Secrets & Lies

Secrets & Lies

1996
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rocky IV: Rocky Vs. Drago – The Ultimate Director's Cut

Rocky IV: Rocky Vs. Drago – The Ultimate Director's Cut

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Pirates

Pirates

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Eternals

Eternals

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
17
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★
Edit this entry  
16
Jungle Fever

Jungle Fever

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Mothra

Mothra

1961
×
★★½
Edit this entry  
15
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Naked

Naked

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
The Simpsons in Plusaversary

The Simpsons in Plusaversary

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Finch

Finch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry