Sort by

Danny has logged 551 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Chappie

Chappie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Max Payne

Max Payne

2008
×
Read the review Edit this entry  
28
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ted 2

Ted 2

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Intern

The Intern

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Legend

Legend

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Transporter Refueled

The Transporter Refueled

2015
×
Read the review Edit this entry  
15
The Bad Education Movie

The Bad Education Movie

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Where the Buffalo Roam

Where the Buffalo Roam

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Absolutely Anything

Absolutely Anything

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Victor Frankenstein

Victor Frankenstein

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Ridiculous 6

The Ridiculous 6

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Road to Perdition

Road to Perdition

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hot Tub Time Machine 2

Hot Tub Time Machine 2

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Precious

Precious

2009
×
Read the review Edit this entry  
04
The Voices

The Voices

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Listen to Me Marlon

Listen to Me Marlon

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mortdecai

Mortdecai

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pixels

Pixels

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
No Escape

No Escape

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
Read prior review Edit this entry  
20
The Gift

The Gift

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hanna

Hanna

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry