Sort by

Danny has logged 62 entries for films during July 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Child 44

Child 44

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Final Girl

Final Girl

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Barely Lethal

Barely Lethal

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Maggie

Maggie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Everly

Everly

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Dead Rising: Watchtower

Dead Rising: Watchtower

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Leprechaun: Origins

Leprechaun: Origins

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
25
300: Rise of an Empire

300: Rise of an Empire

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Superfast!

Superfast!

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Enforcer

The Enforcer

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Gunman

The Gunman

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wish I Was Here

Wish I Was Here

2014
×
Read the review Edit this entry  
23
Silent Hill: Revelation 3D

Silent Hill: Revelation 3D

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Magnum Force

Magnum Force

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Walk Among the Tombstones

A Walk Among the Tombstones

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
ABCs of Death 2

ABCs of Death 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
Read the review Edit this entry  
15
Get the Gringo

Get the Gringo

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Creep

Creep

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Survivor

Survivor

2015
×
Read the review Edit this entry  
14
Kill Me Three Times

Kill Me Three Times

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Fly

The Fly

1958
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
Read the review Edit this entry  
13
The Monuments Men

The Monuments Men

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
Read the review Edit this entry  
11
Hector and the Search for Happiness

Hector and the Search for Happiness

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Escape from Tomorrow

Escape from Tomorrow

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The All Together

The All Together

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
09
You're Next

You're Next

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Best Laid Plans

Best Laid Plans

2012
×
★★
Read the review Edit this entry