Danny has logged 59 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Believer

The Believer

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Cell

The Cell

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Citizen Toxie: The Toxic Avenger IV

Citizen Toxie: The Toxic Avenger IV

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Avatar

Avatar

2009
×
★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Toxic Avenger Part III: The Last Temptation of Toxie

The Toxic Avenger Part III: The Last Temptation of Toxie

1989
×
★★
Edit this entry  
23
Leatherface

Leatherface

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Killing Gunther

Killing Gunther

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★
Edit this entry  
22
The Toxic Avenger Part II

The Toxic Avenger Part II

1989
×
Read the review Edit this entry  
21
Ghoulies

Ghoulies

1984
×
Read the review Edit this entry  
20
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The International

The International

2009
×
★½
Edit this entry  
18
The Show

The Show

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

2006
×
Read the review Edit this entry  
16
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
15
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
It

It

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Bucket List

The Bucket List

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
I'm Still Here

I'm Still Here

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

1995
×
Read the review Edit this entry  
10
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

1990
×
Read the review Edit this entry  
10
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
09
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Secret Window

Secret Window

2004
×
★★★
Edit this entry  
09
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★
Edit this entry  
08
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Substance

Substance

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Réveil Botanique

Réveil Botanique

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Ali G Indahouse

Ali G Indahouse

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shoot 'Em Up

Shoot 'Em Up

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry