Sort by

Evan has logged 236 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
The Croods

The Croods

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Possum

Possum

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pinocchio

Pinocchio

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Beyond Infinity: Buzz and the Journey to Lightyear

Beyond Infinity: Buzz and the Journey to Lightyear

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Simpsons: When Billie Met Lisa

The Simpsons: When Billie Met Lisa

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Superman: Red Son

Superman: Red Son

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry