Sort by

Evan has logged 45 entries for films during March 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ted

Ted

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
9/11: The Day That Changed the World

9/11: The Day That Changed the World

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Trolls

Trolls

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Batman Is Just Not That Into You

Batman Is Just Not That Into You

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dog

Dog

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Batman

Batman

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Passengers

Passengers

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scream

Scream

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jaws 2

Jaws 2

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Scooby-Doo! & Batman: The Brave and the Bold

Scooby-Doo! & Batman: The Brave and the Bold

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Daredevil

Daredevil

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry