TheMovieVampire has logged 34 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bad Company

Bad Company

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
War

War

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Mule

The Mule

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
She's All That

She's All That

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Topper

Topper

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Unleashed

Unleashed

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Entertainer

The Entertainer

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lone Wolf and Cub: Baby Cart in the Land of Demons

Lone Wolf and Cub: Baby Cart in the Land of Demons

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lady Sings the Blues

Lady Sings the Blues

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Battle of the Bulge

Battle of the Bulge

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Animal Farm

Animal Farm

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dinner at Eight

Dinner at Eight

1933
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
10

10

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Compulsion

Compulsion

2016
×
Read the review Edit this entry  
13
The Wolf's Call

The Wolf's Call

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Designing Woman

Designing Woman

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Stormy Weather

Stormy Weather

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The League of Gentlemen

The League of Gentlemen

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tunes of Glory

Tunes of Glory

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cradle 2 the Grave

Cradle 2 the Grave

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Time to Live and the Time to Die

The Time to Live and the Time to Die

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Boeing, Boeing

Boeing, Boeing

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Rosencrantz & Guildenstern Are Dead

Rosencrantz & Guildenstern Are Dead

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Never on Sunday

Never on Sunday

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Ju Dou

Ju Dou

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Kiss of the Dragon

Kiss of the Dragon

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dragonslayer

Dragonslayer

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Topkapi

Topkapi

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry