TheMummy1999Fan has logged 19 entries for films during July 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Indignation

Indignation

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Infiltrator

The Infiltrator

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nerve

Nerve

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
High Noon

High Noon

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Café Society

Café Society

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
Read the review Edit this entry  
04
Battle: Los Angeles

Battle: Los Angeles

2011
×
Read the review Edit this entry  
04
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The BFG

The BFG

2016
×
★★
Read the review Edit this entry