TheMummy1999Fan has logged 415 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Society

Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Let the Corpses Tan

Let the Corpses Tan

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The World Is Yours

The World Is Yours

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Transformers

Transformers

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cold War

Cold War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Vice

Vice

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
17
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Mule

The Mule

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Border

Border

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Orlando

Orlando

1992
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★★
Edit this entry  
04
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Summer of Sam

Summer of Sam

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Russian Ark

Russian Ark

2002
×
Read the review Edit this entry  
02
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The White Ribbon

The White Ribbon

2009
×
★★★★★
Edit this entry