TheMummy1999Fan has logged 35 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★
Edit this entry  
29
Like Me

Like Me

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Logan's Run

Logan's Run

1976
×
★★★
Edit this entry  
27
Kidnapped

Kidnapped

1978
×
Edit this entry  
27
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Dragon Inn

Dragon Inn

1967
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Road Movie

The Road Movie

2016
×
★★½
Edit this entry  
24
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
21
12 Strong

12 Strong

2018
×
Edit this entry  
20
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Wild Hogs

Wild Hogs

2007
×
Edit this entry  
18
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★
Edit this entry  
05
In the Fade

In the Fade

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Edit this entry  
03
Gandarrapiddo!: The Revenger Squad

Gandarrapiddo!: The Revenger Squad

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Film Stars Don't Die in Liverpool

Film Stars Don't Die in Liverpool

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Land of the Lost

Land of the Lost

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Doc Hollywood

Doc Hollywood

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry