TheNasophiliac has logged 502 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Rolling Like Thunder

Rolling Like Thunder

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Shadow

The Shadow

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Night of the Zombies

Night of the Zombies

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
And God Said to Cain

And God Said to Cain

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Skinned Deep

Skinned Deep

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Horror Show

The Horror Show

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Two Evil Eyes

Two Evil Eyes

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Police Academy 4: Citizens on Patrol

Police Academy 4: Citizens on Patrol

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Phantom of the Mall: Eric's Revenge

Phantom of the Mall: Eric's Revenge

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
South Park: Post COVID: The Return of COVID

South Park: Post COVID: The Return of COVID

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blow

Blow

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dim Sum Funeral

Dim Sum Funeral

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Encounter

Encounter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bangkok Dangerous

Bangkok Dangerous

2008
×
Read the review Edit this entry  
07
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Ski For Two

Ski For Two

1944
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hanna

Hanna

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Waterworld

Waterworld

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Purple Rose of Cairo

The Purple Rose of Cairo

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eternals

Eternals

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Spine of Night

The Spine of Night

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Marvel One-Shot: All Hail the King

Marvel One-Shot: All Hail the King

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Man with the Iron Fists

The Man with the Iron Fists

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★
Read the review Edit this entry