TheNasophiliac has logged 50 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Lady and the Beard

The Lady and the Beard

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fighting Friends

Fighting Friends

1929
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Walk Cheerfully

Walk Cheerfully

1930
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
I Flunked, But...

I Flunked, But...

1930
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
That Night's Wife

That Night's Wife

1930
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Straightforward Boy

A Straightforward Boy

1929
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Graduated, But...

I Graduated, But...

1929
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Call

The Call

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Land of Fire All Night Long

Land of Fire All Night Long

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Synonyms

Synonyms

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sweat

Sweat

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Old

Old

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Read the review Edit this entry  
19
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shame

Shame

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jackass Shark Week

Jackass Shark Week

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Grass

Grass

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Solaris

Solaris

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pledge Night

Pledge Night

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
How to Get Ahead in Advertising

How to Get Ahead in Advertising

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Andrei Rublev

Andrei Rublev

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lure

The Lure

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I Shot Jesse James

I Shot Jesse James

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pickup on South Street

Pickup on South Street

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Gaia

Gaia

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Miracle Mile

Miracle Mile

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Afterschool

Afterschool

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry