Sort by

Dan has logged 27 entries for films during August 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Monkeybone

Monkeybone

2001
×
Read the review Edit this entry  
29
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
Read the review Edit this entry  
28
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
It's a Disaster

It's a Disaster

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Bay

The Bay

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Suburban Commando

Suburban Commando

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Dredd

Dredd

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Batman: Year One

Batman: Year One

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
For Y'ur Height Only

For Y'ur Height Only

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Superman vs. The Elite

Superman vs. The Elite

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hesher

Hesher

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
From One Second to the Next

From One Second to the Next

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
That Guy... Who Was in That Thing

That Guy... Who Was in That Thing

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Searching for Sugar Man

Searching for Sugar Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Clear History

Clear History

2013
×
★★½
Edit this entry  
10
The Apparition

The Apparition

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Alone. Life Wastes Andy Hardy

Alone. Life Wastes Andy Hardy

1998
×
Read the review Edit this entry  
09
The Grey

The Grey

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Casting By

Casting By

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ted

Ted

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Informant!

The Informant!

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Truth in Journalism

Truth in Journalism

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry