Sort by

Raul Alejandro has logged 59 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Roy

Roy

2021
×
Edit this entry  
30
Little Man

Little Man

2006
×
★★
Edit this entry  
29
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
Edit this entry  
29
Midwives

Midwives

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
Edit this entry  
28
Lucy and Desi

Lucy and Desi

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Edit this entry  
27
Dos Estaciones

Dos Estaciones

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Girl Picture

Girl Picture

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blood

Blood

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Every Day In Kaimukī

Every Day In Kaimukī

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Long Line of Ladies

Long Line of Ladies

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
A House Made of Splinters

A House Made of Splinters

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
I Didn't See You There

I Didn't See You There

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Cow Who Sang a Song into the Future

The Cow Who Sang a Song into the Future

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nanny

Nanny

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Leonor Will Never Die

Leonor Will Never Die

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Am I Ok?

Am I Ok?

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Happening

Happening

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gentle

Gentle

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Alice

Alice

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Exiles

The Exiles

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Brian and Charles

Brian and Charles

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Master

Master

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
You Won't Be Alone

You Won't Be Alone

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Territory

The Territory

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Utama

Utama

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Watcher

Watcher

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Work

Work

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
Waves '98

Waves '98

2015
×
Read the review Edit this entry  
22
Mija

Mija

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
La Guerra Civil

La Guerra Civil

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Klondike

Klondike

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Breaking

Breaking

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Wild Patience Has Taken Me Here

A Wild Patience Has Taken Me Here

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Mars One

Mars One

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tantura

Tantura

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tundra

Tundra

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
For Nonna Anna

For Nonna Anna

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
The Panola Project

The Panola Project

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Appendage

Appendage

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Hallelujah

Hallelujah

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Bestia

Bestia

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Edit this entry  
19
Equinox Flower

Equinox Flower

1958
×
★★★½
Edit this entry  
18
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry