• Men

    ★★★½

  • The Northman

    ★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Landscapers

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

  • An Audience with Adele

    ★★★★★

  • Adele One Night Only

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • What Happened, Brittany Murphy?

    ★★

  • Daughters of Witches

    ★★★★

  • Maid

    ★★★★★

  • The Black Phone

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★★

  • The Bones

    ★★★★

  • North Terminal

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★½

  • Old

    ★★

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • The Medium

    ★★★½

  • After Yang

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • The Fallout

    ★★★

  • Safer at Home

    ½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • Framing Britney Spears

  • Mass

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★★

  • Wrong Turn

    ★★

  • The Sadness

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Nothing But the Sun

    ★★★½

  • The Undoing

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • Sweat

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • Goodbye Seventies

    ★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★★