Heath has logged 710 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Friday

Black Friday

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Old Henry

Old Henry

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jason X

Jason X

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
In the Bedroom

In the Bedroom

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
Read the review Edit this entry  
24
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pixar 2021 Disney+ Day Special

Pixar 2021 Disney+ Day Special

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Marvel Studios' 2021 Disney+ Day Special

Marvel Studios' 2021 Disney+ Day Special

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Olaf Presents

Olaf Presents

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry