Heath has logged 62 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nerf John Wick

Nerf John Wick

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Float

Float

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Purl

Purl

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Smash and Grab

Smash and Grab

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Seaspiracy

Seaspiracy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Step Up All In

Step Up All In

2014
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Mike Birbiglia: The New One

Mike Birbiglia: The New One

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Take Me Out to the Ball Game

Take Me Out to the Ball Game

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nerve

Nerve

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Present

The Present

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Love Song for Latasha

A Love Song for Latasha

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Boondock Saints

The Boondock Saints

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Edge of Democracy

The Edge of Democracy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Battered Bastards of Baseball

The Battered Bastards of Baseball

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Audrey

Audrey

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Made You Look: A True Story About Fake Art

Made You Look: A True Story About Fake Art

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Transformers

Transformers

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Last Blockbuster

The Last Blockbuster

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Remember the Titans

Remember the Titans

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bigfoot Family

Bigfoot Family

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Sentinelle

Sentinelle

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Space Sweepers

Space Sweepers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Moonraker

Moonraker

1979
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
BASEketball

BASEketball

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★½
Read the review Edit this entry