• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • They Call Me Magic

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Morbius

    ★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • The Bubble

    ★½

  • Deep Water

    ★★½

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★★½

  • The Weekend Away

    ★★½

  • No Exit

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★½

  • The Outfit

    ★★★★

  • The Sky Is Everywhere

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Moonfall

    ★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Big Night!

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Swan Song

    ★★★★

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Kevin Garnett: Anything Is Possible

    ★★★★

  • A Man Named Scott

    ★★★★

  • Finch

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • The Tender Bar

    ★★★

  • The Rescue

    ★★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

  • The Addams Family 2

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Humans

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Attica

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Happening

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Encounter

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★