Sort by

ram<3 has logged 227 entries for films during December 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
X

X

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Masquerade

Masquerade

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Weekend Away

The Weekend Away

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Old People

Old People

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
La Abuela (The Grandmother)

La Abuela (The Grandmother)

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sissy

Sissy

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Deadstream

Deadstream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Garfield Christmas Special

A Garfield Christmas Special

1987
×
★★★½
Edit this entry  
25
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Man Called Otto

A Man Called Otto

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone: The Holiday Heist

Home Alone: The Holiday Heist

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 4

Home Alone 4

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mickey Saves Christmas

Mickey Saves Christmas

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mickey's Twice Upon a Christmas

Mickey's Twice Upon a Christmas

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Barbie: A Perfect Christmas

Barbie: A Perfect Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Edit this entry