Letterboxd — Your life in film

Forgotten username or password?

×
ram<3

ram<3

Patron
  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • Stats
  • RSS feed for ram<3
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Remove filters
  • Custom posters
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show rewatched films
    • Hide rewatched films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
    • Show films you’ve customized
    • Hide films you’ve customized
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
    • Show films with backdrop
    • Hide films with backdrop
    • Show Nanocrowd films
    • Hide Nanocrowd films
Sort by
  • When Reviewed
    • Newest First
    • Earliest First
  • Review Activity
  • Review Count
  • Film Name
  • Film Popularity
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • ram<3’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Any year
  • 2023
  • 2022
  • Any rating
  • No rating
  • Rating (or range)
    Drag to define range
  • The Boy and the Heron

    The Boy and the Heron 2023

    ★★★★★ Rewatched 06 Dec 2023

    what a time to be alive

  • Dream Scenario

    Dream Scenario 2023

    ★★★★½ Rewatched 06 Dec 2023

    well

  • Anna and the Apocalypse

    Anna and the Apocalypse 2017

    ★★★½ Rewatched 06 Dec 2023

    (watched yesterday)

    shaun of the glee

  • Poor Things

    Poor Things 2023

    ★★★★★ Rewatched 06 Dec 2023

    what a nice rewatch

  • Raging Grace

    Raging Grace 2023

    ★★★ Rewatched 05 Dec 2023

    get out's abandoned twin

  • Krampus

    Krampus 2015

    ★★★★ Rewatched 05 Dec 2023

    my biggest guilty pleasure

  • Genie

    Genie 2023

    ★★ Watched 04 Dec 2023

    elf wannabe

  • PAW Patrol: The Mighty Movie

    PAW Patrol: The Mighty Movie 2023

    ★★½ Watched 04 Dec 2023

    kim kardashian

  • Candy Cane Lane

    Candy Cane Lane 2023

    ★ Watched 04 Dec 2023

    why does this even exist?

  • Thanksgiving

    Thanksgiving 2023

    ★★★★½ Rewatched 04 Dec 2023

    sick as fuck lol

  • How the Grinch Stole Christmas

    How the Grinch Stole Christmas 2000

    ★★★★ Rewatched 03 Dec 2023

    terrifying, i love it

  • Family Switch

    Family Switch 2023

    ★★ Watched 03 Dec 2023

    CGI BABY JUMPSCARE

Newer
Older
  • 1
  • 2
  • 3
  • …
  • 209

Review Tags

182
  • go bad bitch!! 👑✨
  • hot cast 🥵
  • funny lol
  • 🔪
  • theatres
  • this feels like a movie! ✨
  • cried
  • 10/10
  • 8/10
  • cringe 😐
  • hot villain
  • 7/10
  • 9/10
  • digital
  • netflix
  • creepy af ☠️
  • 💥
  • alamo drafthouse
  • 🎃
  • disney+
  • hbo max
  • boring 🥱
  • w/ best friend
  • cute uwu
  • actually disgusting
  • prime video
  • 6/10
  • regal
  • sucks ass!! 💩
  • 4/10
  • 3/10
  • 🎃'23
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Podcast
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
X
Threads
Facebook
Instagram
TikTok
YouTube

© Letterboxd Limited. Made by fans in Aotearoa New Zealand. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.

Upgrade to remove ads

Letterboxd is an independent service created by a small team, and we rely mostly on the support of our members to maintain our site and apps. Please consider upgrading to a Pro account—for less than a couple bucks a month, you’ll get cool additional features like all-time and annual stats pages (example), the ability to select (and filter by) your favorite streaming services, and no ads!

Learn more about Pro
Select your preferred poster