• Lady Macbeth

    ★★★½

  • Jackie

    ★★

  • The Age of Shadows

    ★★★★

  • I Called Him Morgan

    ★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★½

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ½

  • Your Name.

    ★★★★½

  • Absolutely Fabulous: The Movie

    ★½

  • Slapper

  • The Neon Demon

    ★★★½

  • The Red Turtle

    ★★★★

  • Personal Shopper

    ★★★½

  • Paterson

    ★★★★½

  • Loving

    ★★½

  • My Life as a Zucchini

    ★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • American Honey

    ★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • Raw

    ★★★½

  • Toni Erdmann

    ★★★★★

  • Train to Busan

    ★★★½

  • I, Daniel Blake

    ★★★★

  • Live at the Necropolis: The Lords of Synth

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • The Jungle Book

    ★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★½

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★★

  • Zootopia

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★½

  • Zoolander 2

    ★½

  • The Love Witch

    ★★★★

  • Lovesong

    ★★★★

  • Weiner

    ★★★★

  • Kung Fu Panda 3

    ★★★

  • The Eyes of My Mother

    ★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • Love Is the Message, the Message Is Death

  • The Lure

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★

  • Crimson Peak

    ★★★

  • High-Rise

    ★★½

  • The Childhood of a Leader

    ★★★

  • The Danish Girl

    ★★

  • Anomalisa

    ★★½

  • M3LL155X

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★½

  • The Lobster

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★½

  • Absolutely Anything

  • Inside Out

    ★★★★½

  • Love

  • Carol

    ★★★★★

  • Green Room

    ★★★

  • Embrace of the Serpent

    ★★★★★

  • Vertigo Sea

    ★★★★★

  • Pitch Perfect 2

    ★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Spy

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★

  • Far from the Madding Crowd

    ★★★

  • Jaco

    ★★★½

  • The Invitation

    ★★½

  • The Diary of a Teenage Girl

    ★★★★

  • Tangerine

    ★★★½

  • The Witch

    ★★★★½

  • Altar

  • The Interview

    ★★½