• Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • A Secret Love

    ★★½

  • Undine

    ★★★½

  • 8½

    ★★★½

  • Adaptation.

    ★★★★

  • A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

    ★★★★

  • Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

    ★½

  • Strangers on a Train

    ★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Drunken Angel

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★½