Theo has rated 145 films ★★★ .

  • Beasts of the Southern Wild

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Hoodwinked!

    ★★★

  • One Man and His Shoes

    ★★★

  • Boys State

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Drunken Angel

    ★★★

  • Jurassic Park

    ★★★

  • Green Room

    ★★★

  • Elegy to the Visitor from the Revolution

    ★★★

  • Possessor

    ★★★

  • Ultraviolence

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★

  • The Reason I Jump

    ★★★

  • The Disciple

    ★★★