Theo has rated 121 films ★★★★½ .

  • The Kiosk

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Under the Skin

    ★★★★½

  • Time

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Funeral Parade of Roses

    ★★★★½

  • The Dark Knight

    ★★★★½

  • Down with Love

    ★★★★½

  • Bringing Up Baby

    ★★★★½

  • Coco

    ★★★★½

  • Being John Malkovich

    ★★★★½

  • The Future

    ★★★★½

  • Who Framed Roger Rabbit

    ★★★★½

  • Spider-Man 2

    ★★★★½

  • Chicken Run

    ★★★★½

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★★½

  • Kiki's Delivery Service

    ★★★★½